Milí přátelé, srdečně Vás zveme na nadcházející setkání.

Národní pouť k prameni Labe. Neděle 9. 12. 2018 sraz ve 13 hod. u pramene Labe. Ideální výchozí místa pro poutníky jsou Rokytnice, Horní Mísečky, Rezek.

Motto: “Velebím tě Labe ty libé”.

Milí přátelé, skutečným zdrojem svobody člověka je Příroda. Prameny hlavních řek vysychají! Pramen je srdcem, zdrojem, láskou. Pokud vyschne zdroj lásky, přicházíme o srdce i o svobodu. Uvěřili jsme, že svoboda jsou peníze, je to však lež, svobodou je příroda poskytující nám dostatek potravy a vody.

Na sv. Václava pramen Labe úplně vyschnul. 17. listopadu hořel pramen Labe. Shořel kilometr kleče, hasiči požár hasili z vrtulníků. Mystické místo se proměnilo ve spáleniště. Říká se, že kdo vládne nad tímto územím, ovládá Čechy.

Pramen Labe je bez vody. K prameni Labe, pramenu plodnosti, chodili Slované prosit o vodu, obětovali černou slepici a její krev vlili do pramene, bílého kohouta pustili do kleče. Kotel se dříve jmenoval Kokrháč. Na jeho úpatí je kultovní místo Lužického lidu Růženčina zahrádka. Pramen Labe byl rovněž místem, kde se scházeli Čeští Bratří posilovat ducha Českého národa. Krkonoše, Garganos – Obří hory, jsou silou, ochranou a zdrojem energie pro českou zem. U pramene Labe bude přečten manifest za vodu, který nás má motivovat k úsilí a činnostem vracejícím vodu a život krajině. Manifest názorově propojuje a sjednocuje lidi ve společné úsilí, jehož cílem je vědomí nepostradatelnosti nositelky života. Každý účastník s sebou přinese vodu ze svého pramene, místa bydliště, a společně ji vlijeme do pramene Labe. Smyslem pouti k prameni Labe je znovu navrátit místu jeho životodárnou sílu. Tím, že začneme naslouchat hlasu Vody, děkovat jí, modlit se za ni a prokazovat jí náležitou úctu. Přineseme hlas vody do míst, kde voda přestala k lidem mluvit.

Iveta Sadecka, Josef Čermák, Lyra

kontakt na organizátora danna@seznam.cz, 603 594 533

 

Datum
09.12.2018
Pořádá
Lyra