V termínu podzimní rovnodennosti ´18 byl aktivován léčivý krajinný kruh nedaleko obce Dolní Bělá na západ od Plzně. Je to první stavba velkého krajinného systému budovaného k harmonizaci krajiny na západ od Plzně, v oblouku od Bělé až k Dobřanům.
První kruh má 7 kamenů, sestavený do podoby hexagramu a s jedním uprostřed. Hexagram představuje harmonii mužského a ženského principu. Také zde, v kamenném kruhu, jsou 3 kameny mužské a 3 kameny ženské sestavené do dvou prolínajících se trojúhelníků, mužský špičkou nahoru a ženský špičkou dolů. Uprostřed je silný duchovní kámen, přivádějící vesmírnou energii do celého systému. Celková hmotnost kamenů je asi 50 tun.
I když je kruh koncipován jako léčivý pro krajinu, léčí rád i lidi. Stačí přijít, s pokorou a žádostí vstoupit do kruhu, seznámit se s kameny, posadit se v něm či si lehnout, nebo se opřít o středový kámen. Kameny léčí pomalu, tedy doba regenerace organizmu je alespoň 15 minut, raději déle. Při léčení se uvolněte, meditujte, pomodlete se, zpívejte si… Především však buďte v mentálním klidu, kochejte se třeba krásným výhledem na celé údolí…
Kruh je spojen se stavěným centrálním kruhem této krajiny nad obcí Horní Bělá, složeného z 22 kamenů a obklopeného třemi kruhy stromů. Naproti němu najdete sestavu kamenných stél s kosmogramy Marko Pogačnika, věnovanou rostlinám.
Aladin

Harmonizační kruh u Dolní Bělé
Harmonizační kruh u Dolní Bělé

Napsat komentář