Kamenný kruh je postaven z devíti kamenů se středovým menhirem. Celkem tedy jde o deset léčivých menhirů – specialistů (plus dva menší, vstupní aktivační menhiry umístěné blízko sebe, které se neúčastní léčení). Cílem sestavy je hluboké léčení. Kamenný kruh vytváří obvodovou kružnici a středový kámen je navíc spojen se všemi obvodovými kameny. Ty mají specializované léčivé schopnosti a doplňují se tak, že víceméně obsáhnou celé patologické spektrum. Do kruhu – kromlechu je třeba vejít hlavním vstupem. Pak návštěvník přistoupí k přední straně menhiru, který je hned naproti vstupu, a opře se o něj rukou nebo tělem. Pozdraví kruh, představí se a požádá o léčení. Středový kámen ho prohlédne a podle diagnózy si vyžádá energii od jednoho nebo více obvodových kamenů, do jejichž kompetence nemoc spadá, a předá ji člověku, který se zatím přemístí na jeho zadní, protilehlou stranu. Nemocný se o ni opře zády (má tak výhled na zříceninu Kamýk). Pokud přitáhne adeptovu pozornost jiná strana kamene, využije ji, nebo se na menhir položí.  Je možné poté projít i jednotlivé kameny, respektive zastavit se a opřít o ten kámen, který si adepta „přitáhne“.

Když procházíme kruh směrem doleva od vchodu, tedy po směru hodinových ručiček (kamenem číslo 1 je první kámen nalevo od vchodového kamene), jsou jednotlivé specilizace následující:

1) Ledviny, srdce, plíce, ohebnost, správná míra pokory, životní energie 2) Tělní tekutiny, lymfatický systém, krev, u někoho třeba s tímto spojený druh rakoviny, orgány kolem druhé čakry 3) „Smíšek”- psychika, zlepšení nálady, odložení starostí, odstranění depresí a psychických bloků, zprůchodnění emocí přes čtvrtou čakru (resp. pátou čakru), uvědomění životních priorit, světlo do života, rozhýbání k aktivitě 4) Svaly, aktivity (i mentální), rychlejší a správnější jednání (vezmi do rukou to, to ti přichází, a správně to zpracuj) 5 ) Srdce, plíce oběhový systém, zpracování tíhy života, vychutnávání života 6) Žaludek, játra, trávení (tenké střevo), krev (čištění), duchovní vyčištění toho, s čím se nedokážeme vyrovnat, co nemůžeme „strávit” 7) Detoxikace, vyčištění „zaneseného” těla od toho, z čeho nemoci vznikají (lupenka, alergie, ekzémy, rakovina, paradentóza, klouby…) 8) Zdravé sebevědomí (oblast třetí, solární čakry), seberespektování, sebeláska, umění zdravě se prosadit,  trávení, žaludek, střeva, sliny, slinivka / žlučník 9) Hlava, spojení s nebem, přijetí další duchovní cesty, odstranění nerozhodnosti, problémy „hlavy“, šestá čakra (respektive desátá čakra – třetí oko), centrální nervový systém, horní čelist-devátá čakra. Vysvětlení funkce kromlechu (léčivého kruhu)

Základem kruhu je jeho střed. Tam je soustředěna jeho síla a veškeré jeho funkce vycházejí z něj. Předává energii aktilitům (zářícím, vyzařujícím kamenům). Vně kruhu je rozšířeno ochranné pole, jehož poloměr závisí na velikosti kromlechu. Toto pole ruší a neguje všechny patogenní zóny ve svém obvodu. Jde o základní, velmi významnou funkci kromlechů, využívanou kdysi k ochraně území, ozdravení obytného prostoru a tím i lidských a zvířecích bytostí i ke stimulaci růstu zemědělských plodin. V domech stojících v ochranném poli       odpadá starost o polohu patogenních zón a druhotně umístění lúžek, křesel, židlí apod.

Další společnou vlastností kromlechů se středovým kamenem je schopnost navazovat energetické spojnice – linie, dračí žíly- s okolními „sympatizujícími” místy.

Další kamenné systémy:

Ilfik- Komunikační kámen, přistupuje Osiris (duchovní principy)

Svatyně Archanděla Michaela – Ochrana proti hrubým vibracím a negativním bytostem.
– Posílení duchovní cesty
– Komunikace s archandělem Michaelem

Dětský kámen- (pro děti i dospělé)
– Posílení dětské energie ( hravost,tvořivost)
– Spojení s vnitřním dítětem
– Komunikace s issis (velká matka-mateřství, léčení rodiny, posílení odvahy)

Gps souřadnice- 50.5476778N, 14.0830511E                                     N 50°32.86067′, E 14°4.98307′

Kontaktní e-mail – danwarrior@seznam.cz

P5137879 P5137882lD8wIH6ZM50fxBDAym81Rh3vikIDQY3zneRpUf17gBA9tmxCJv8Alv3QB5qJ3JOmJOgfspI P5137883 P5137886

One thought on “Kamenný kruh a další systémy u Litoměřic II.

  1. Dobrý den,
    dnes 29.5. 2016 jsem navštívil toto krásné místo. Byl to den, kdy jsem věděl, že jsem přesně na tom místě, kde potřebuji být a s těmi správnými lidmi.
    Celý průběh návštěvy tohoto místa byl ve znamení, že se mi na tomto místě děly, já tomu spíš řeknu zdůkazovávaly moje tušení a zároveň se před cestou na toto místo a přímo na tomto místě pročišťovaly vztahy v mé rodině. To, o co jsem prosil a žádal se dostavilo a zdůkazovalo, nebo jsem uviděl vztahy a mé chyby v pravém světle. Opravdu silný zážitek. Poprvé na tomto místě jsem slyšel mluvit kámen , jasně a k věci, přímo na cíl , ke mně promluvil, bolelo to, ale zároveň osvobozovalo. Krásný okamžik pravdy. O členech mé rodiny psát nebudu, to mi nepřísluší.Jen připíši, že náš pes si lebedil a doslova užíval pobyt na kamenech, intuitivně vstoupil do kruhu tak jak se má, přišel ke středovému kameni a poté se tam zastavil, poté pokračoval k dalšímu kameni, užasný zážitek pro nás jako pozorovatele, dále si lebedil na kameni ve středu kruhu či na kamenu ve svatyni, o dětském kameni ani nemluvě. Přímo při mém pobytu v kruhu, kdy jsem žádal o ,, rady” při poznávání života se psy mi skočil na ruce, které jsem měl na středovém kameni. Sedl si na špičku kamene a seděl tam na mých rukou. To samé udělal náš pes ve svatyni , při mém pobytu a prosbě k archandělovi, vyskočil na kámen a sedl si tam a seděl. Proběhlo tam, ještě mnoho silných zážitků, ale na ty mi nestačí slova, nebo ty úplně vhodná nenacházím, nebo se mi o nich nechce psát. Co říci na závěr, děkuji tomuto místu za celou svojí rodinu, děkuji těm, co se přičinily o toto místo. S vděkem a přáním ať se tomuto místu daří Prager Pavel s rodinou

Napsat komentář