Chcete –li poznat Irsko z jiného úhlu pohledu, než je uspěchaná civilizace, pojďte zažít 12dní nevšedních zážitků.  Nejedná se o běžný poznávací zájezd s klasickým průvodcem. Ocitnete se v zemi, která byla zajisté inspirací Tolkiena při psaní Pána Prstenů.  Rozlehlé skalnaté vrcholky pokryté zeleným pažitem i roztodivnými květnatými keři žlutavé barvy. Rozlehlé pastviny s množstvím polehávajícího dobyta. Povalující se koně s labužnickým výrazem. Zvědaví mladí býčci, kteří ve své naivitě přiběhnou až k ohradníkům, aby se podívali na návštěvníky, kteří je vyrušili v jejich sladké nečinnosti. Vy v němém úžasu hledíte do jejich hlubokých  hnědých očí. Střídá se vzrušení s obavou, když přes jejich pastvinu procházíte vstříc neuvěřitelnému Dolmenu.

Ještě zdolat jeden ohradník, prokličkovat mezi několika hromádkami výkalů a již stojíte před dědictvím minulosti. DOLMEN…kamenný útvar, který bere dech. Na první pohled je vám jasné, že toto nemohla postavit lidská ruka. Zázrak…přece tak skutečný. Energie, která z tohoto kusu horniny vyzařuje je natolik omamná, že stojíte v němém úžasu a vaše duše se propojí s touto neživě –živou hmotou.

Co ještě můžete zažít na vlastní kůži je stále přítomný vítr, který si pohrává s vašimi vlasy, ale i občas proniká přes několik vrstev oblečení. To vše je však naprosto pomíjivé, když vcházíte do kamenného kruhu, který je napojen třeba na dávnou Atlantidu.

Každý si najde svůj kus země, která ho osloví a poodkryje svá tajemství. Pomáhá očistit karmické zátěže, případně probudit dřímající schopnosti každého z nás. Kus historie ve stavbách, které jakoby neznaly zub času.

Kámen, který když políbíte, probudí ve vás dar řeči…i toto je Irsko.

Irové, jak jsme je v roce 2015 poznali, jsou přátelští a zábavní. Jejich pověstná pohostinnost nás zavedla na jeden statek, kde jsme byli uvítáni ne chlebem a solí, ale sklenicí čerstvě nadojeného mléka.

Večer po celodenních výpravách za energiemi jsme se rádi uzemnili sklenici Guinnessu a zatančili si s místními štamgasty irské tanečky. Stále je co vylepšovat a proto naším závazkem je zdokonalení tanečních kreací.

Co dodat…letos opět vstříc novým zážitkům.

HZ

 

P1050606P1050632 P1050756 P1060130